KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207245

nr 1520 7245

Margareta Wallin

(1912-1992), Sverige

Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm

Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.

måndag 6 februari 2023
kl 18:17:38

Margareta Wallin

Läs mer om Margareta Wallin